05-04-2023. Ανακοίνωση συνεδρίου ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΤΟΠΙΟ Α.Π.Θ.

ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΕΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΔΠΜΣ ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΤΟΠΙΟΥ

ΤΜΗΜΑ ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΩΝ, ΠΟΛΥΤΕΧΝΙΚΗ ΣΧΟΛΗ-ΤΜΗΜΑ ΓΕΩΠΟΝΙΑΣ

Αγαπητές και αγαπητοί,

Το ΔΠΜΣ Αρχιτεκτονική Τοπίου ΑΠΘ Οργανώνει Συνέδριο με τίτλο:

“ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΤΟΠΙΟΥ +20. Εκπαίδευση, Έρευνα και Εφαρμοσμένο Έργο” ,

2- 4 Νοεμβρίου 2023, στη Θεσσαλονίκη.

Ιστοσελίδα Συνεδρίου:

Υποβολή περιλήψεων έως 15-5-2023

Με την παράκληση να προωθηθεί η πληροφορία στα μέλη ΔΕΠ, ΕΔΙΠ, λοιπό διδακτικό προσωπικό, Υποψ. Διδάκτορες, Ομότ. Καθηγητές και σε όποιον-α άλλον-η συμμετέχει-η, καθώς και να αναρτηθεί στην ιστοσελίδα σας.

Η Οργανωτική Επιτροπή του Συνεδρίου

Υποβολή περιλήψεων έως 15-5-2023

Προβολή στο πρόγραμμα περιήγησης

*Προβολή στα αγγλικά*

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΠΕΡΙΛΗΨΕΩΝ

Το Διατμηματικό Μεταπτυχιακό Αρχιτεκτονική Τοπίου ΑΠΘ των Τμημάτων Αρχιτεκτόνων Μηχανικών της Πολυτεχνικής Σχολής και Γεωπονίας της Σχολής Γεωπονίας, Δασολογίας και Φυσικού Περιβάλλοντος σας καλωσορίζει στο νέο Συνέδριο με τίτλο “ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΤΟΠΙΟΥ +20. Εκπαίδευση, Έρευνα και Εφαρμοσμένο Έργο”, το οποίο θα πραγματοποιηθεί 2–4 Νοεμβρίου 2023 στη Θεσσαλονίκη!

Το Συνέδριο απευθύνεται σε διδάσκοντες/ουσες και ερευνητές/τριες αρχιτεκτονικής τοπίου, αρχιτέκτονες, γεωπόνους, δασολόγους, χωροτάκτες, πολιτικούς μηχανικούς, καλλιτέχνες που ασκούν αρχιτεκτονική τοπίου μέσω του έργου τους, αποφοίτους σπουδών αρχιτεκτονικής τοπίου και σε φοιτητές/τριες.

Οι συγγραφείς καλούνται να υποβάλλουν περίληψη των εργασιών τους μέχρι τις 15 Μαΐου 2023, τόσο στα ελληνικά όσο και στα αγγλικά, συμπληρώνοντας την ηλεκτρονική φόρμα υποβολής, και εντάσσοντας την σε μία από τις Θεματικές Ενότητες του Συνεδρίου.

Μελετήστε προσεκτικά τις Οδηγίες Συγγραφής & Υποβολής και χρησιμοποιείστε το Υπόδειγμα Περίληψης, όπως περιγράφονται στην ιστοσελίδα του συνεδρίου.

Υποβολή περίληψης

Επισκεφθείτε την ιστοσελίδα του συνεδρίου: www.landarchconference2023.gr

Για οποιαδήποτε πληροφορία παρακαλούμε τους ενδιαφερόμενους/ες να επικοινωνούν

με τη Γραμματεία του Συνεδρίου στην ηλεκτρονική διεύθυνση: landarchconference@artion.com.gr

ARTION Conferences & Events

Εθνικής Αντιστάσεως 74,

Sigma Block 1

55133, Καλαμαριά, Θεσσαλονίκη, Ελλάδα

Θα χαρούμε πολύ να βοηθήσουμε.

Κάντε “κλικ” για  απεγγραφή